skip to Main Content
ARCUS Nowy Początek +48 602–735–764

Leczenie Ambulatoryjne

Leczenie ambulatoryjne zapewnia pacjentom większą swobodę ruchów.
Ambulatoryjne programy leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu mają wiele podobieństw do programów leczenia stacjonarnego, ale w środowisku o odmiennej strukturze. Programy ambulatoryjne zapewniają pacjentom większą swobodę ruchów, co pozwala im utrzymać regularne zaangażowanie w obowiązki rodzinne, zawodowe i edukacyjne. Ze względu na możliwość powrotu do domu po codziennym lub wieczornym programie, pacjenci mają więcej prywatności i anonimowości . Nie muszą tłumaczyć długiej nieobecności przyjaciołom, współpracownikom lub członkom rodziny.

W przeciwieństwie do programów leczenia stacjonarnego pacjenci nie otrzymują bezpiecznego środowiska, które izoluje je od czynników negatywnie wpływających. Pacjenci powracają do własnego środowiska po leczeniu ambulatoryjnym lub alkoholowym i muszą dobrowolnie powstrzymać się od używania narkotyków lub alkoholu, co wymaga większej silnej woli. Jednak korzyścią jest to, że programy ambulatoryjne (takie jak programy stacjonarne) zapewniają sieć wsparcia dla pacjentów w postaci oficjalnych grup wsparcia, indywidualnych porad i poradnictwa rodzinnego, tak aby pacjenci nigdy nie byli sami w swoim zdrowiu. Pacjenci otrzymują silną sieć wsparcia. Leczenie ambulatoryjne uzależnień od narkotyków i alkoholu wymaga elementu terapii grupowej i grup wsparcia, takich jak NA i AA, które zapewniają nowy, pozytywny element zmiany społecznej w życiu pacjenta i ułatwiają długoterminową poprawę.

Leczenie ambulatoryjne koncentruje się również na wsparciu i zaangażowaniu rodziny, a natychmiastowym pozytywnym elementem leczenia ambulatoryjnego jest to, że pacjenci mogą automatycznie stosować doświadczenia nabyte w ramach programów leczenia ambulatoryjnego do codziennych doświadczeń.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE DO:

PSYCHIATRY dr Maria Jeske  przyjęcia w każdą środę w godzinach 17.30-19.30

PSYCHOTERAPEUTY dr n. hum. Jakub Trzebiatowski przyjęcia w każdy wtorek 14.30-19.00

PSYCHOLOGA  mgr Ewa Brachun przyjęcia w każdy poniedziałek i środę w godzinach 10.30-13.00

KONSULTACJE DLA RODZIN PACJENTÓW sobota od godziny 12.00

 

DZIENNY ODDZIAŁ TERAPII UZALEŻNIEŃ (10.00-18.00)

Zapraszamy na dzienny oddział terapii uzależnień osoby, które nadużywają alkoholu, leków, środków psychoaktywnych oraz mają problem z utrzymaniem abstynencji. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.

Jak rozpocząć leczenie w oddziale dziennym?

-telefoniczna, mailowa lub osobista rejestracja na wstępną konsultację;

-wyznaczenie terminu rozpoczęcia terapii na oddziale dziennym.

 

REJESTRACJA PACJENTÓW POD NUMEREM TELEFONU 602 735 764,    61 667 54 66 W GODZINACH 9.00-16.00