skip to Main Content
ARCUS Nowy Początek +48 602–735–764

Czy leki mogą uzależniać ?

Leki na receptę są zwykle podawane osobom z urazami lub chorobami są legalne, ale tylko do stosowania z zaleceniami lekarza. Jednak leki te nadal mogą uzależniać, gdy są przyjmowane w większej ilości od tej, którą przepisał doktor.  Niektórzy ludzie cieszą się z uczuć dostarczanych przez te leki, a więc przyjmują więcej leku, niż jest to konieczne, co może również prowadzić do uzależnienia.

W ramach specjalizacji są procesy detoksykacji, rehabilitacji, redukcji szkód, leczenie oparte na abstynencji, terapii indywidualnej i grupowej,  leczenie objawów związanych z odstawieniem, ostra interwencja i długoterminowe terapia zaprojektowane w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa nawrotu choroby .

Jak pomagamy w naszym ośrodku ?

Arcus Nowy Początek leczy pacjentów uzależnionych od leków nasennych, uspakajających, benzodiazepin, leków przeciwbólowych. Leczenie rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, w trakcie której ocenia się stan pacjenta, zaawansowanie uzależnienia, prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu odstawienia i inne. Równolegle z opanowaniem zależności fizycznych prowadzimy psychoterapię, ponieważ uzależnienie od leków to niezwykle silny komponent psychiczny. Ważne, by zdawać sobie sprawę, że schodzenie z leków i stabilizowanie organizmu, a następnie realizowanie programu terapeutycznego to proces trwający kilka tygodni.

Jeżeli:

  • leki stosujesz częściej, niż cztery razy w tygodniu i zwiększasz ich dawki,
  • odstawienie leku wywołuje zespół abstynencyjny, oraz nawrót objawów z powodu których zażywałeś dany lek,
  • zażywasz lek pomimo świadomości skutków ubocznych
  • potrzebujesz coraz większej dawki, aby np. uśmierzyć ból, a próby zdobycia środka zabierają Ci dużo czasu i energii,

Możliwe, że jesteś uzależniony od leków. Zgłoś się do nas. W ośrodku psychoterapii i leczenia uzależnień Arcus Nowy Początek przeprowadzimy profesjonalną diagnozę, a nasi psychoterapeuci opracują plan przywrócenia równowagi ciała i duszy bez konieczności zażywania leków.

 

LEKARSTWA TO NIE CUKIERKI! PODEJMIJ LECZENIE! 

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS.