skip to Main Content
ARCUS Nowy Początek +48 602–735–764

Alkohol uzależnia

Alkoholizm,  jest chorobą dotykającą ludzi wszystkich dziedzin życia. Eksperci próbowali wskazać czynniki takie jak genetyka, płeć, rasa lub socjoekonomia, które mogą predysponować kogoś do uzależnienia od alkoholu. Ale nie ma jednej przyczyny. Czynniki psychologiczne, genetyczne i behawioralne mogą przyczynić się do choroby.

Ważne jest, aby pamiętać, że alkoholizm jest prawdziwą chorobą. Może powodować zmiany w mózgu i neurochemii, więc osoba uzależniona od alkoholu może nie być w stanie kontrolować swoich działań.

Uzależnienie od alkoholu może objawiać się na różne sposoby. Nasilenie choroby, jak często ktoś pije, a spożyty przez nią alkohol różni się w zależności od osoby.

Alkohol bardzo szybko i niezauważalnie uzależnia. Leczenie uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku jest kompleksowe, obejmuje m. in. konsultacje psychiatryczne, terapię grupową, terapię indywidualną, warsztaty, treningi umiejętności społecznych i relaksację. W naszym ośrodku stosujemy najnowsze i najskuteczniejsze metody leczenia. Podstawowymi celami leczenia jest:

-zachowanie trwałej abstynencji;

-poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego;

-nabycie umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów.

Czas niezbędny do przeprowadzenia skutecznej terapii to 3-8 tygodni.

Po zakończonej terapii stacjonarnej proponujemy Państwu dalszą opiekę ambulatoryjną w celu kontynuacji leczenia.

TRZEŹWOŚĆ=WOLNOŚĆ….

Jeżeli potrzebujesz fachowej i kompleksowej pomocy i opieki skontaktuj się z nami. Ośrodek Leczenia Uzależnień Arcus ma wieloletnie doświadczeni oraz wyszkoloną kadrę specjalistów.ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Translate »